Русская версия сайта
Видано позик: 1569871
Курс ЦБУ на 19.03.2024: 1 USD - 38.97 Грн. 1 EUR - 42.4 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Як взяти кредит на житло (квартиру) в Україні?

Іпотечне кредитування в Україні – це реальна можливість придбати власне житло або ризиковане рішення, яке в майбутньому призведе до значних проблем та витрат? Певною мірою відповідь залежить від пропозиції банку, очікувань та фінансових можливостей клієнта, а також умов кредитного договору.

Оформлення звичайної іпотеки передбачає, що у ролі застави виступає нерухоме майно, яке залишається у володінні боржника або третьої особи. Але якщо банк видає кредит без першого внеску, імовірно, що вам доведеться запропонувати йому додаткове забезпечення.

Умови кредитування житла та розміри ставок



Іпотечне кредитування багато років має великий попит у споживачів, проте для банків воно залишається ризиковим продуктом. Саме тому вони намагаються компенсувати цей ризик високими відсотками. Розглянемо, як взяти дійсно вигідний іпотечний кредит в Україні.

Умови іпотеки бувають різними: вам можуть запропонувати як класичну схему, за якої сума щомісячних виплат поступово зменшується разом з погашенням боргу, так і ануїтетний платіж – у цьому разі сума позики разом з відсотками сплачується протягом усього строку дії договору.

Деякі банки, які співпрацюють із забудовниками, пропонують таку модель: перші 1-2 роки клієнт виплачує мінімальну ставку, але з часом вона поступово зростає.

Під час підписання договору слід бути особливо уважним, обираючи фіксовану або плаваючу ставку. Наприклад, якщо ви віддасте перевагу варіанту з плаваючою ставкою, то банк має право змінити її в односторонньому порядку (вона може становити до 30% річних).

Здебільшого клієнти обирають фіксовану ставку. Якщо в договір вносяться зміни, то це відбувається за згодою сторін, і з оформленням додаткового документа.

Кредитна ставка залежить від низки чинників: початкового внеску, терміну надання послуги, а також від первинного/вторинного ринку. Якщо розглядати умови позики на десять років, то ефективною ринковою ставкою буде 21,05% річних.

Сьогодні максимально низький рівень іпотечних ставок пропонують банки, які видають кошти під невеликий відсоток, але лише для придбання квартир у певного забудовника. Такий кредит можна отримати за ставкою 2,78% річних, але за однієї умови – мінімальний внесок повинен становити від 30% до 50% вартості житла.

Отримати кредит на житло та квартиру (іпотеку) з мінімальною ставкою можна у великих банках, наприклад, в “Ощадбанку”. У 2018 році він мав найнижчу іпотечну ставку (для отримання кредиту на загальних підставах).

Найвища ставка за таким видом кредитування в комерційних банках становить майже 33%.

Як і раніше, найдорожчим залишається кредит готівкою без надання забезпечення. Деякі фінансові установи навіть відмовляють в їхньому оформленні (особливо на квартиру та нерухомість).

Попри високу ставку, іпотека має багато переваг. Останнім часом банки пропонують різноманітні партнерські програми із зазначенням термінів, конкретних об'єктів та забудовників.

Крім того, якщо клієнтові вдається погасити борг достроково, то й переплата істотно зменшується.

Найдешевші іпотечні кредити



Зазвичай під час оформлення кредиту на житло (та зокрема на квартиру) банки вимагають від клієнтів великий перший внесок: в Україні його мінімальні розміри пропонують "Ощадбанк" (приблизно 20% вартості житла) та "ПриватБанк" (25%).

У середньому на ринку кредитування розмір платежів тримається на рівні 30%, однак існують фінансові організації, які вимагають аванс від 50% до 90%. Такий варіант призначений для клієнтів, яким для придбання житла або нерухомості не вистачає незначної суми, тому вони обирають пропозиції з кредитування з вигідними для них відсотками.

У будь-якому разі перед укладенням договору неодмінно поставте співробітнику банку усі ваші запитання. Саме уважність та допитливість допоможуть вам уникнути багатьох складнощів в майбутньому, а також поліпшити рівень фінансової грамотності.

Хто може оформити іпотеку: портрет ідеального позичальника



Перш ніж звернутися до банку для оформлення іпотеки, необхідно переконатися в тому, що ви повністю готові до цієї процедури. Але які заходи треба вжити, щоб розмова з працівником банку відбулася вдало, а ви отримали вигідний довгостроковий кредит на квартиру? Розглянемо, яким повинен бути портрет ідеального позичальника.

Експерти стверджують, що банки надають перевагу клієнтам із високим та середнім доходом (приблизно 20-25 000 гривень) віком від 25 до 45 років. Також слід зауважити, що під час розрахунку платоспроможності позичальника працівники банку можуть враховувати не лише прибуток клієнта, але й усіх членів його сім'ї. Отже, ймовірність отримати дозвіл на оформлення іпотеки значно збільшується.

Також банк враховує фінансову репутацію позичальника – важливу роль у цьому грає його кредитна історія, а також наявність офіційного джерела доходів, який він може підтвердити документально.

Шанси значно підвищуються, якщо перший внесок клієнта складає 40-60% від вартості нерухомості. Такий аргумент може переконати банк, що позичальник серйозно підготувався до свого запиту та обов'язково поверне борг, оскільки вже вклав велику суму грошей.

Необхідно враховувати, що не усі банки для оформлення іпотеки висувають вимоги щодо заставного майна. Але наявність додаткової нерухомості для застави може значно вплинути на мінімальний внесок позичальника. Наприклад, якщо спочатку він становив 30%, то після появи забезпечення може зменшитися до 10%.

Перш ніж взяти кредит на житло, обов'язково переконайтесь в тому, що можете його своєчасно сплатити. Інакше на вас чекають штрафні санкції та підвищені відсотки.

Кредити на житло (квартиру) для молодих сімей: який банк обрати



Якщо ви вирішили оформити молодіжний кредит на житло, не варто поспішати та укладати угоду з будь-яким банком, що пропонує свої послуги. Попередньо переконайтесь, що він насправді є надійним, дізнайтесь про його діяльність в ЗМІ, скільки років він представлений на ринку, хто є власником банку, діють в ньому обмеження та санкції, як давно він займається іпотечним кредитуванням?

Також важливу роль відіграє ваше особисте враження від обслуговування в банку. Проаналізувавши усі чинники, ви можете сформувати власну думку та вирішити, чи варто звертатися до установи.

Переконайтесь, що вам повністю зрозумілі умови кредитування в банку та зобов'язання, які накладаються після отримання позики.

Ще один важливий критерій стосується прозорості пропозиції. На вашу вимогу банк зобов'язаний надати проект кредитного договору в електронному вигляді або на папері. Це допоможе вам докладніше вивчити всі деталі, оцінити свої можливості, а також порівняти його з аналогічними пропозиціями від інших банків.

На що слід звернути увагу в паспорті кредиту на житло для молоді:

  • - розмір першого внеску, який повинен сплатити клієнт під час оформлення кредиту (наприклад, 35% від вартості житла);

  • - вид ставки. Якщо ставка змінна, в документі повинні детально розглядатись умови, які на неї впливають, а також вказуватись індекс для розрахунку;

  • - реальну річну ставку та орієнтовну загальну вартість кредиту;

  • - графік платежів, що включає порядок погашення позики та сплати відсотків.


Також у документі можуть бути зазначені додаткові та супутні послуги, які потрібні для отримання іпотеки, наприклад, нотаріальне посвідчення договору, оцінка майна та його страхування.

Последние статьи
Категории статей