Русская версия сайта
Видано позик: 1569348
Курс ЦБУ на 19.03.2024: 1 USD - 38.97 Грн. 1 EUR - 42.4 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Як взяти приватну позику без застави?

Сьогодні разом із кредитами банків та фінансових організацій популярністю користуються позики від приватних осіб. Затребуваність такого виду кредитування зумовлена низкою чинників: невеликим обсягом документів для оформлення, швидкістю отримання грошей та лояльним ставленням до кредитної історії клієнта.

Але, перш ніж укласти угоду з інвестором, необхідно переконатися в його надійності. Розглянемо всі особливості приватних кредитів, а також як уникнути шахрайства під час отримання коштів.

Позика від приватного інвестора в Україні: особливості оформлення



Кредити від приватних осіб передбачають отримання коштів на певний період часу з подальшим поверненням боргу (одним платежем або частинами). Умови оформлення позики на карту можуть бути різними, але вигідними як для кредитора, так і позичальника.

Головним документом під час укладання угоди є розписка, у якій вказуються:

  • 1. ПІБ позичальника, а в деяких випадках і його паспортні дані;

  • 2. розмір позики;

  • 3. строки повернення коштів;

  • 4. способи оплати;

  • 5. дата та місце укладення договору;

  • 6. особистий підпис позичальника.



Також необхідно вказати валюту, у якій були отримані кошти. Бажано засвідчити документ нотаріусом, але навіть без цієї процедури він матиме повну юридичну силу.

Відносини між кредитором та позичальником контролюються главою 71 Цивільного кодексу України. Так, договір набирає чинності з того моменту, коли кошти або інші речі передаються в користування позичальнику.

Хто може стати кредитором?



У ролі кредитора може виступати будь-яка дієздатна особа. Її особисті дані також вказуються в розписці або договорі. Обережність у фінансових справах ніколи не завадить, тому під час укладання угоди позичальник повинен отримати номер банківського рахунку, на який він може переказати гроші та уникнути заборгованості.

У деяких випадках непорядні інвестори надають позики під великі відсотки (з умовою виплати боргу готівкою), після чого раптово зникають. У такий спосіб вони намагаються збільшити термін виконання зобов'язань позичальника, а також розмір його заборгованості.

На жаль, не всім громадянам відомо, що за законом кредитор зобов'язаний у строк прийняти зазначену суму. У разі ухилення, боржник може переказати гроші на депозитний рахунок нотаріуса, який виступає тимчасовим власником коштів кредитора, а після з'ясування обставин передає йому гроші та підтверджує своєчасне закриття угоди.

Приватні позики без застави



Насамперед слід звернути увагу на те, що на відміну від фінансових установ та банків, де умови виплати коштів порівняно однакові, приватні інвестори висувають різні вимоги.

Під час оформлення кредиту від приватної особи без застави позичальникові часто пропонують внести передоплату. У такому разі краще убезпечити себе та нотаріально засвідчити договір. Інакше кредитор може виявитися шахраєм, який зникне з отриманими грошима, а потім звернеться до суду з вимогою про повернення неіснуючого боргу.

Що стосується часу, то приватна позика без застави зазвичай видається на рік або більше. Здебільшого угода укладається на термін від одного до шести місяців.

Не слід забувати й про відсотки. Зазвичай приватні інвестори пропонують досить високі ставки, які можуть досягати 10% від суми. До того ж на відміну від банків, відсотки нараховуються на позику в повному обсязі, а не на залишок.

Під час оформлення кредиту без застави ви можете зіткнутися з додатковими комісіями та відсотками. Саме тому всі умови надання позики необхідно детально перевіряти. Це допоможе вам зменшити ризик та уникнути проблем із поверненням боргу в майбутньому.

Як взяти приватний кредит під заставу нерухомості



Якщо розмір позики перевищує кілька десятків тисяч гривень, то кредитор напевно запропонує вам передати в заставу майно, зокрема нерухомість, автомобіль, техніку тощо. Ця важлива умова обов'язково зазначається в договорі.

У порівнянні з банківським кредитом, така термінова позика під заставу нерухомості має кілька переваг:

  • - оформлення позики та переказ грошей від приватних осіб (інвесторів) відбувається досить швидко;

  • - позичальник може отримати необхідну суму в борг без пред'явлення довідки про доходи, залучення поручителів, а також із поганою кредитною історією;

  • - лояльне ставлення кредитора до позичальника, що дозволяє коригувати умови кредитування;

  • - іноді інвестор надає позичальнику допомогу під час збору документації, необхідної для підписання договору, а також пропонує послуги із супроводу угоди.


У разі надання кредиту під заставу приватний інвестор отримує прибуток у вигляді відсотків, які сплачує клієнт, а закладена нерухомість гарантує своєчасне повернення коштів.

Перш ніж прийняти рішення про укладення угоди, вивчіть ринок та умови кредитування, а визначившись із пропозицією – спробуйте упевнитися в порядності приватної особи. Вас має насторожити відсутність в інтернеті відгуків про кредитора – він може виявитися шахраєм, який періодично змінює свої реквізити, номери телефонів та email. Лише позитивні коментарі також можуть виявитися несправжніми. У відгуках про кредит від приватного інвестора повинні бути позитивні та нейтральні коментарі.

Безумовно, під час оформлення приватного кредиту ви можете зіткнутися із шахрайством, тому краще звертатися до банків та фінансових установ з бездоганною репутацією, які надають своїм клієнтам усі необхідні документи та гарантії.

Последние статьи
Категории статей