Русская версия сайта
Видано позик: 1637581
Курс НБУ на 18.04.2024: 1 USD - 39.54 Грн. 1 EUR - 42.05 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Як взяти споживчий кредит без переплат в Україні

Сьогодні споживче кредитування є одним з найпопулярніших в Україні. Саме такий вид позики можна швидко оформити в багатьох банках та фінансових організаціях.

Розглянемо докладніше, що являє собою процедура отримання споживчого кредиту та на які нюанси треба звернути увагу.

Споживче кредитування: пропозиції банків



Розрізняють два основні види споживчих кредитів, які пропонують банки: цільові та нецільові. Під час оформлення цільового кредиту позичальник вказує, для придбання яких товарів та послуг йому необхідні кошти, у разі оформлення нецільового кредиту в цьому немає потреби.

Статистика свідчить, що ймовірність неповернення грошей за нецільовими кредитами значно вища, саме тому здебільшого банки намагаються убезпечити себе підвищеними процентними ставками. У деяких випадках для отримання позики пропонується застава, яка виступає гарантією виплати коштів.

Для того щоб визначити найкращі ставки за споживчими кредитами, необхідно розуміти особливості та умови їхнього формування. Багато в чому розміри ставки залежать від терміну, валюти та виду кредиту.

Сьогодні реальна середня ставка за кредитами готівкою (терміном на 3 роки) становить майже 72 % річних. Загальна кількість кредитних програм — понад 60. Один із найвигідніших варіантів пропонує Укргазбанк — 26,19 % річних (за державною програмою «Еко оселя»). На другому та третьому місцях перебувають Полтава-банк, що пропонує ставку 36,71 % (кредитування на споживчі потреби під поруку) та Кредобанк — 36,99 % річних. Також ви можете оформити споживчий кредит в Ощадбанку, який пропонує декілька програм з різними умовами та графіком погашення (наприклад, заставою та 20,59 % річних).

Перед тим як отримати кошти, клієнт повинен укласти з банком кредитний договір. У ньому вказуються умови угоди, а саме: сума позики, процентна ставка та комісії, порядок видавання грошей, можливість дострокового погашення боргу, штрафні санкції тощо.

Уважно прочитайте цей договір перед підписанням та поставте запитання представнику банку про кредит (якщо вони з’являться). Переконайтеся, що ваші інтереси повністю враховані та захищені, інакше у вас можуть виникнути проблеми з виплатою боргу в майбутньому.

Перелік документів для отримання кредиту фізичній особі



Оформлення банківського кредиту може зайняти від 2-3 днів до тижня — все залежить від того, скільки часу буде розглядатися та перевірятися ваша заявка.

Залежно від особливостей кредитної програми банку або фінансової установи, пакет необхідних документів може бути різним. Але зазвичай до переліку відносять:

    - паспорт та ідентифікаційний код одержувача кредиту;
    - довідку про доходи;
    - копію трудової книжки;
    - в деяких випадках — документи та письмову згоду чоловіка/дружини;
    - якщо кредит потрібен для придбання товарів — рахунок-фактуру або специфікацію на обраний товар (обидва документи надаються магазином);
    - документи на заставне майно (у разі потреби).

Якщо клієнт є фізичною особою-підприємцем, він також повинен подати декларацію про прибуток, документи про державну реєстрацію, свідоцтво платника податків тощо.

Після подання зазначених документів на позичальника чекає заповнення анкети та заяви з проханням про надання кредиту. В анкеті зазвичай вказують: вік, місце проживання та роботи клієнта, розмір його доходів, наявність майна у власності та іншу інформацію, яку вимагає банк. Іноді додається розписка, яка підтверджує, що позичальник ознайомлений із нормами Кримінального кодексу України.

Для оформлення експрес-кредитів необхідно надати лише паспорт та ідентифікаційний код. Позичальник заповнює анкету прямо на місці (тобто у відділенні банку) та подає заяву з проханням про виплату йому потрібної суми.

Попри те, що офіційне підтвердження доходів у такому випадку не потрібно, іноді їхній розмір необхідно вказувати в анкеті. Інформація про позичальника перевіряється (зазвичай ця процедура займає 1-2 години), після чого банк приймає рішення про оформлення кредиту. З клієнтом підписується кредитний договір та виплачуються гроші.

Умови банків, які видають споживчі кредити без поручителів



Кредити без поручителів зазвичай надаються лише тим позичальникам, які мають відмінну фінансову репутацію та банківську довіру.

Така кредитна програма має два суттєві недоліки — підвищену процентну ставку й низький ліміт видавання коштів. Якщо сума та термін кредиту будуть великими, то переплата також виявиться значною.

Альтернативою банківській позиці може стати мікрокредит, який надають мікрофінансові організації та онлайн-сервіси. Зазвичай такі кредитори пропонують кошти на спрощених умовах, наприклад, без довідки про доходи, забезпечення та поруки. Отримання грошей відбувається швидко та з мінімальним пакетом документів.

Як отримати кредит за найкращими умовами?



Звісно, можливість отримати кредит на будь-які цілі виглядає надзвичайно привабливо, але для того щоб не помилитися з вибором, необхідно звернути увагу на всі деталі пропозиції банку або фінансової організації.

По-перше, не слід довіряти рекламі, що обіцяє повністю безвідсоткові кредити. Згідно із законодавством України, банки не можуть видавати позики під 0 %. Навіть якщо відсоткова ставка незначна (наприклад, 0,01 %), насправді на вас можуть очікувати додаткові одноразові або щомісячні виплати, комісії, платне оформлення та обслуговування рахунку тощо.

Підготовка документів для споживчого кредиту займає не так багато часу, наприклад, як для отримання іпотеки. Іноді це робить його вигіднішим за інші види кредиту. Однак процентні ставки в нього досить високі, що не завжди зручно для клієнта.

Також при оформленні позики банки часто намагаються запропонувати споживачеві додаткові послуги, які насправді йому не потрібні. Для того щоб уникнути труднощів, необхідно ретельно вивчити всі пункти договору.

Деякі фінансові установи наполягають на страхуванні в певних організаціях, а також встановлюють обмеження для дострокового погашення кредиту за допомогою штрафних санкцій або відсотків.

Під час оформлення позики з невисокою процентною ставкою слід брати до уваги декілька особливостей: комісію за ведення рахунку та отримання кредиту, штрафні санкції за прострочення платежу, а також нарахування відсотків не за період користування, а за повний строк позики.

Для того щоб отримати насправді вигідний споживчий кредит та уникнути багатьох проблем, обов’язково розгляньте пропозиції від декількох банків, порівняйте їхні умови й оберіть найпривабливіший варіант.

Последние статьи
Категории статей