Русская версия сайта
Видано позик: 1793608
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Розрахунок відсоткової ставки кредиту

Банківське кредитування по всьому світу користується великою популярністю: активно просувається реклама по ТВ та в інтернеті, різні мікрофінансові організації та великі фінансові установи рекламують свої послуги усіма можливими способами, щоб донести інформацію до всіх верств населення.
На перший погляд, кредитування - це вигідний для позичальника крок, з можливістю миттєвого покращення свого фінансового становища. Це дійсно так, але в тому випадку, якщо заздалегідь розрахувати можливі переваги та ризики. Тому, перед укладанням договору позики, треба детально розібратись у схемі вибраного кредитування. А для цього потрібно вміти розрахувати відсоткову ставку по кредиту та вирахувати суму переплати.

Остаточна сума залежить від низки факторів:


  • - тіло кредиту (сума коштів, яку позичають);

  • - строк дії кредитного договору;

  • - величина відсоткової ставки;

  • - формули, за якою нараховуються відсотки;

  • - сума можливих додаткових платежів (внесок до страхової компанії, комісія за прийом готівки, оплата послуг експерта з певних питань тощо).


Банки та МФО обов’язково повинні повідомляти клієнтові повну вартість кредиту, а він має розуміти схему нарахування цієї суми.

Як розрахувати відсоток річних за кредитом


Для розуміння механізму як розрахувати відсоток за кредитом, треба знати способи цього нарахування. Їх є два – за диференційованою та ануїтетною схемою. В обох випадках нарахування відсотків відбувається на залишок коштів позики, різниця у способі зменшення цього залишку.
Диференційована схема передбачає щомісячну оплату рівних часток кредиту та відсотків (на суму залишку позики), тому платежі кожного разу зменшуються.
За ануїтетною схемою платежі однакові весь термін виплати, але самостійно їх вирахувати позичальнику складно, бо треба використовувати спеціальну формулу. Вона передбачає використання даних про суму кредиту, кількість місяців на яку він наданий та місячну відсоткову ставку (її розмір та всі обчислення проводять економісти фінансової установи). Ця схема зручна тим, що особа, яка взяла займ, не плутається в сумі платежів, а кожного місяця сплачує однакову суму.
Існують також інші варіанти як розраховуються відсотки за кредитом: вони можливі за взаємною домовленістю фінансової установи з боржником. Наприклад, коли відсотки виплачуються одноразово (так звана «тверда» сума відсотків), або коли обумовлена тверда сума виплачується щомісяця до повної виплати позики.
Крім того, можливе нарахування складних відсотків або повна їх відсутність, якщо кредит безвідсотковий. Складні відсотки нараховуються щоб позичальник не порушував умови договору. Адже в разі, якщо він не дотримується строків виплати відсотків і основної суми, то борг росте в геометричній прогресії. Такого роду нарахування використовують у банківській та інвестиційній сферах при вирахуванні доходу на депозит. Банк зобов’язаний повідомити позичальника про схему нарахування складних відсотків та можливі наслідки несвоєчасного здійснення ним виплат.

Розрахунок відсотків за договором займу онлайн


Для того, щоб прорахувати відсоток кредиту в банку або в МФО, майбутньому позичальнику треба заздалегідь відвідати обрану установу та завчасно розібратися в банківських розрахунках.
Для зручності на сайтах багатьох фінансових організацій, що видають кредити, часто є можливість скористатись онлайн-калькулятором. Такі обчислення дають вичерпну інформацію з розрахунку відсотків за кредитом. Особі, яка хоче отримати позику, треба тільки ввести значення необхідних показників (формули вже закладені в програму), а обчислення відбуваються в автоматичному режимі без сторонньої допомоги.
Наш кредитний сервіс ify.com.ua в будь-який час доби напоготові для надання повної та найактуальнішої інформації по кредитним запитам на ринку України

Последние статьи
Категории статей