Русская версия сайта
Видано позик: 5 5 6 8 5 3
Курс ЦБУ на 10.04.2020: 1 USD - 27.25 Грн. 1 EUR - 29.63 Грн.
Позики для всіх!
 • Наразі отримати кредит дуже просто!
 • Ми гарантуємо захист персональних даних!
 • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
 • Наш сервіс безкоштовний!

Як взяти кредит під заставу землі?

Новий проект закону, який повинен регулювати земельний ринок в Україні, викликав цілком очікуваний резонанс серед населення. Реформи, запропоновані в ньому, передбачають впровадження ринкового обороту земель сільськогосподарського призначення і створення сприятливих умов для придбання земельних ділянок.

Згідно з заявою, що прозвучала в Кабінеті міністрів, ринок землі активується вже у жовтні наступного року. За словами авторів законопроекту, в першу чергу він націлений на малий та середній бізнес. Фермерські господарства зможуть швидко викупити земельні ділянки за невеликою ціною. Тим не менш, великий бізнес також отримає спрощений доступ до земельних ресурсів.

Про те, які зміни та нововведення чекають на підприємців, а також на яких умовах буде відбуватися позика під заставу землі, ми розглянемо в даній статті.

Кредит під заставу ділянки: особливості та умовиДля початку варто зазначити, що прийнятий Радою закон передбачає передачу ділянок за межами населених пунктів у комунальну власність сільських та міських рад та територіальних громад. Також вони отримають можливість змінювати цільове призначення землі у приватній власності.

Крім того, плануються наступні нововведення:

  - із Земельного кодексу будуть виключені положення, що обмежують іноземних громадян (та юридичних осіб) у придбанні землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів;
  - скасовується норм, згідно з якою подібні угоди вимагають попереднього узгодження з Кабміном;
  - земельні ділянки можна буде передавати у спадок або дарувати близьким родичам (чоловік/дружина, батьки, діти і т.д.);
  - без погодження осіб, які мають переважне право, земельну ділянку не можна вносити до уставного капіталу;
  - Антимонопольний комітет буде контролювати суворе дотримання обмежень щодо концентрації земель.

Більшість банків вже розробила ряд кредитних продуктів для агросектора, націлених на середній та великий бізнес (с/г-підприємства від 500 га). При цьому малий бізнес часто не має можливості укласти угоду через дужєе високі відсоткові ставки. Банківські структури вважають подібні угоди досить ризикованими, оскільки позичальники не можуть надати гарантію своєчасного погашення боргу.

Багато в чому саме фінансування аграріїв банками впливає на активність ринку землі, котра є предметом застави. Тим не менш, деякі банки неохоче надають кредити фермера, оскільки вони працюють з правами оренди землі. Такі домовленості залишаються дійсними протягом певного часу, тому у кредитора виникають сумніви щодо того, чи збирається позичальник обробляти землю в майбутньому і чи зможе він своєчасно погасити борг.

В той же час існує ряд фінансових продуктів, що пропонують взяти кредит під заставу земельної ділянки з достатньо високою відсотковою ставкою, невигідною для малого бізнесу.

Після введення нового закону та відміни мораторію фермерські господарства зможуть придбати ділянки землі (замість оренди), а також скористатися чисельними банківськими пропозиціями, в тому числі кредитними.

Якщо земельні ділянки почнуть широко використовуватися в якості застави, це матиме вплив на зменшення вимог регулятора до об’ємів резервів, які повинні дотримуватися банки при наданні позик. Це, в свою чергу, повинно призвести до вивільнення додаткових коштів, які можна буде направити на кредитування агросектора. Також реформи дозволять банкам значно збільшити строки кредитування.

Банки, що надають кредити під заставу земельної ділянкиБанківське кредитування є одним з найбільш розповсюджених та надійних, тому і користується популярністю у багатьох підприємців.

Сьогодні існує достатня кількість кредитних продуктів, що дозволяють взяти позику під заставу земельної ділянки, зокрема для великого та середнього бізнесу. Для цього у клієнта повинна бути хороша фінансова репутація, всі необхідні документи і звіти. Банки більш охоче пропонують співробітництво позичальникам, які є власниками бізнесу, що успішно функціонує протягом тривалого часу, займає певну галузь на ринку та приносить стабільний прибуток.

Середні ставки по кредитам (в грн) для бізнесу складають від 18% до 27% річних. Розмір позики може варіювати від невеликих сум (близько 350 тисяч) до більш крупних (до 1 мільйону гривень). При цьому банки, що дають кредит готівкою або на картку під заставу земельної ділянки, далеко не завжди пропонують позичальникам вигідні умови. Такі фінансові пропозиції зазвичай поступаються кредитам під заставу нерухомості. Найбільш затребуваними на ринку однокімнатні квартири в новобудовах, для яких легко можна знайти покупців..

Серед банків, що видають кредит під заставу землі, найбільш привабливі для клієнтів умови пропонують: Ощадбанк, ОТП-Банк, Кредобанк, Мегабанк і Таскомбанк.

Як правило, таку позику можна оформити на будь-які цілі, в тому числі на будівництво фермерського комплексу або будинку.

Кредит під заставу землі сільгосппризначення в УкраїніНовий законопроект включає ряд положень, що стосуються сукупної площі земельних ділянок с/г-призначення, які можуть знаходитися у власності громадянина або юридичної особи. А саме:

  - ділянки не повинні перевищувати 0.5% земель сільгосппризначення країни;
  - площа ділянок в межах однієї області не повинна перевищувати 15% її земель с/г-призначення.

Не менш важливу роль відіграє пріоритет, який при купівлі землі буде надаватися орендаторам. Іншими словами, попередньо власник землі повинен запропонувати її своїм орендаторам, і лише в разі негативної відповіді - іншим особам.

Вільний оборот сільськогосподарських земель передбачає проведення їхньої повної інвентаризації та обов’язкове внесення даних до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Ще одним нововведенням стане введення ліцитаторів — фізичних осіб, які займаються проведенням аукціонів та фіксують максимальну ціну, що була названа під час земельних торгів. Ліцензувати їх повинне Державне агентство земельних ресурсів України.

Як отримати терміновий кредит під заставу землі?В першу чергу в якості кредиторів зазвичай розглядаються банки, але якщо позичальник хоче отримати кредит під заставу земельної ділянки терміново, то може звернутися до інших фінансових компаній, які надають кошти на спрощених умовах. Підготовка та оформлення документів в таких організаціях зазвичай займає не більше двох-трьох днів, на відміну від банків, які іноді затримують угоду на термін до тижня (а іноді й більше). Але будьте готові до того, що вам можуть запропонувати підвищені ставки.

Швидке оформлення і невеликий пакет документів є не єдиною перевагою таких організацій — при підписанні договору клієнт має можливість обрати валюту кредитування: гривню, долар або євро.

Для отримання кредитних коштів від позичальника вимагаються лише дані паспорта, ідентифікаційний номер і документи на землю. Після оформлення угоди у клієнта залишається право обробляти ділянку і використовувати її за цільовим призначенням.

Последние статьи
Категории статей