Русская версия сайта
Видано позик: 1565133
Курс ЦБУ на 19.09.2021: 1 USD - 26.66 Грн. 1 EUR - 31. Грн.
Позики для всіх!
 • Наразі отримати кредит дуже просто!
 • Ми гарантуємо захист персональних даних!
 • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
 • Наш сервіс безкоштовний!

На що очікувати українцям після введення ринку землі?

Вже через рік в Україні повинен активізуватися ринок землі — саме такий прогноз було озвучено у Кабінеті міністрів під час розгляду відповідного законопроекту. Тим не менш, залишається величезна кількість питань, що стосуються подальшого розвитку подій — від можливості безкоштовно передавати земельні ділянки у власність до інвентаризації паїв та визначення їхніх власників.

Тож, давайте розберемося, як купити землю у держави в Україні, в також на яких умовах можна оформити кредит.

Як купити землю сільгосппризначення в Україні?Безумовно, наміри уряду зняти мораторій з продажу землі та зробити її повноцінним товаром, який можна буде придбати, призвели до широкого суспільного резонансу.

Тим часом, Верховна Рада України вже розглянула в першому читанні проект нового закону на пленарному засіданні.

Згідно з документом, сукупна площа земельних ділянок с/г призначення, що знаходяться у власності громадянина (або юридичної особи):

  - не повинна перевищувати 0,5% земель сільгосппризначення України;
  - в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільгосппризначення області.

При купівлі землі пріоритет буде надаватися орендарям. Простіше кажучи, попередньо власник землі повинен спочатку запропонувати її своїм орендарям, і лише в тому випадку, якщо отримає відмову, — іншим особам.

Для вільного обороту сільськогосподарських земель необхідно повністю завершити їхню інвентаризацію і внести отриману інформацію до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Також нові законодавчі ініціативи передбачають введення ліцитаторів — фізичних осіб, котрі займаються проведенням аукціонів і фіксують найбільш високу ціну, що була озвучена під час земельних торгів. Їхнім ліцензуванням буде займатися Державне агентство земельних ресурсів України.

Що стосується іноземного досвіду, то в багатьох країнах Європи відчуження землі здійснюється лише при дотриманні певних умов. Наприклад, в Польщі широко розвинені так звані “сімейні фермерства”, що обробляють близько 75-80% землі. Площа такої ділянки для одного власника не повинна перевищувати 500 га. Ринок землі строго контролюється державним органом — Агентством сільськогосподарської власності.

У Німеччині близько 55% с/г земель належать агропідприємствам (або орендується ними). Розмір ділянок складає від 400 до 500 га. Всі інші землі знаходяться у власності невеликих та середніх фермерських господарств.

В Болгарії придбати ділянку землі можуть не лише громадяни держави, але й громадяни країн-членів ЄС, а також юридичні та фізичні особи, які на цей момент проживають в країні більше п’яти років (це правило стосується лише представників країн, з якими у Болгарії укладені міжнародні домовленості). Аналогічна ситуація спостерігається і в Естонії, де навіть громадяни інших держав можуть придбати земельні ділянки для фермерської діяльності, а іноді навіть змінювати їхнє цільове призначення через п’ять років.

Хто може придбати землю сільськогосподарського призначення?Ще один важливий момент стосується осіб, які можуть отримати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення. Згідно з новим законопроектом, до їх числа увійдуть:

  - громадяни України;
  - юридичні особи України;
  - держава;
  - територіальні общини.

Що стосується іноземців та осіб без громадянства, то вони зможуть отримати землю у спадок. Однією з обов’язкових умов є проведення відчуження ділянок протягом одного року з моменту придбання права власності.

Як купити землю в кредит?В ефірі ТСН.Тиждень міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Мілованов заявив, держава компенсує облікову ставку НБУ при купівлі землі. В такому випадку громадянин зможе оформити кредит під 3-5% (у гривнях) на термін від п’яти і більше років для придбання земельної ділянки.

Для того щоб уникнути шахрайства, подібна підтримка буде надаватися лише в тому випадку, якщо позичальник офіційно зареєструє право власності і буде купувати до 500-1000 га. Спеціальна система контролю кінцевого бенефіціара буде слідкуватиза тим, щоб шахраї не оформили велику кількість дрібних кредитів через підставних осіб. Саме тому на підтримку держави, в першу чергу, можуть розраховувати малі та середні фермерські господарства.

Також, за словами міністра, будуть розроблятися й інші фінансові інструменти, в яких буде задіяна не лише держава, але й банківські структури, а також ряд міжнародних компаній.

За прогнозами, ринок землі почне свою роботу в жовтні наступного року. В цей же час буде відмінено мораторій на вільний оборот ділянок с/г призначення. За різними оцінками експертів, на ринку будуть фігурувати близько 3 мільйонів гектарів угідь.

Последние статьи
Категории статей