Русская версия сайта
Видано позик: 1651735
Курс НБУ на 24.04.2024: 1 USD - 39.5 Грн. 1 EUR - 42.2 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

На що очікувати українцям після введення ринку землі?

Вже через рік в Україні повинен активізуватися ринок землі — саме такий прогноз було озвучено у Кабінеті міністрів під час розгляду відповідного законопроекту. Тим не менш, залишається величезна кількість питань, що стосуються подальшого розвитку подій — від можливості безкоштовно передавати земельні ділянки у власність до інвентаризації паїв та визначення їхніх власників.

Тож, давайте розберемося, як купити землю у держави в Україні, в також на яких умовах можна оформити кредит.

Як купити землю сільгосппризначення в Україні?



Безумовно, наміри уряду зняти мораторій з продажу землі та зробити її повноцінним товаром, який можна буде придбати, призвели до широкого суспільного резонансу.

Тим часом, Верховна Рада України вже розглянула в першому читанні проект нового закону на пленарному засіданні.

Згідно з документом, сукупна площа земельних ділянок с/г призначення, що знаходяться у власності громадянина (або юридичної особи):

    - не повинна перевищувати 0,5% земель сільгосппризначення України;
    - в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільгосппризначення області.

При купівлі землі пріоритет буде надаватися орендарям. Простіше кажучи, попередньо власник землі повинен спочатку запропонувати її своїм орендарям, і лише в тому випадку, якщо отримає відмову, — іншим особам.

Для вільного обороту сільськогосподарських земель необхідно повністю завершити їхню інвентаризацію і внести отриману інформацію до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Також нові законодавчі ініціативи передбачають введення ліцитаторів — фізичних осіб, котрі займаються проведенням аукціонів і фіксують найбільш високу ціну, що була озвучена під час земельних торгів. Їхнім ліцензуванням буде займатися Державне агентство земельних ресурсів України.

Що стосується іноземного досвіду, то в багатьох країнах Європи відчуження землі здійснюється лише при дотриманні певних умов. Наприклад, в Польщі широко розвинені так звані “сімейні фермерства”, що обробляють близько 75-80% землі. Площа такої ділянки для одного власника не повинна перевищувати 500 га. Ринок землі строго контролюється державним органом — Агентством сільськогосподарської власності.

У Німеччині близько 55% с/г земель належать агропідприємствам (або орендується ними). Розмір ділянок складає від 400 до 500 га. Всі інші землі знаходяться у власності невеликих та середніх фермерських господарств.

В Болгарії придбати ділянку землі можуть не лише громадяни держави, але й громадяни країн-членів ЄС, а також юридичні та фізичні особи, які на цей момент проживають в країні більше п’яти років (це правило стосується лише представників країн, з якими у Болгарії укладені міжнародні домовленості). Аналогічна ситуація спостерігається і в Естонії, де навіть громадяни інших держав можуть придбати земельні ділянки для фермерської діяльності, а іноді навіть змінювати їхнє цільове призначення через п’ять років.

Хто може придбати землю сільськогосподарського призначення?



Ще один важливий момент стосується осіб, які можуть отримати право власності на земельні ділянки сільгосппризначення. Згідно з новим законопроектом, до їх числа увійдуть:

    - громадяни України;
    - юридичні особи України;
    - держава;
    - територіальні общини.

Що стосується іноземців та осіб без громадянства, то вони зможуть отримати землю у спадок. Однією з обов’язкових умов є проведення відчуження ділянок протягом одного року з моменту придбання права власності.

Як купити землю в кредит?



В ефірі ТСН.Тиждень міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Мілованов заявив, держава компенсує облікову ставку НБУ при купівлі землі. В такому випадку громадянин зможе оформити кредит під 3-5% (у гривнях) на термін від п’яти і більше років для придбання земельної ділянки.

Для того щоб уникнути шахрайства, подібна підтримка буде надаватися лише в тому випадку, якщо позичальник офіційно зареєструє право власності і буде купувати до 500-1000 га. Спеціальна система контролю кінцевого бенефіціара буде слідкуватиза тим, щоб шахраї не оформили велику кількість дрібних кредитів через підставних осіб. Саме тому на підтримку держави, в першу чергу, можуть розраховувати малі та середні фермерські господарства.

Також, за словами міністра, будуть розроблятися й інші фінансові інструменти, в яких буде задіяна не лише держава, але й банківські структури, а також ряд міжнародних компаній.

За прогнозами, ринок землі почне свою роботу в жовтні наступного року. В цей же час буде відмінено мораторій на вільний оборот ділянок с/г призначення. За різними оцінками експертів, на ринку будуть фігурувати близько 3 мільйонів гектарів угідь.

Последние статьи
Категории статей