Русская версия сайта
Видано позик: 1666176
Курс НБУ на 30.04.2024: 1 USD - 39.66 Грн. 1 EUR - 42.49 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Як взяти кредит під заставу землі в Україні для малого бізнесу?

Новий земельний закон, котрий повинен зняти мораторій на продаж землі, викликав жвавий інтерес у різних верств населення України. Згідно з прогнозом, що був озвучений у Кабінеті міністрів, вже в жовтні наступного року в Україні активно почне розвиватися ринок землі. Розробники законопроекту стверджують, що в першу чергу він націлений на малі та середні фермерські господарства, які матимуть змогу швидко викупити земельні ділянки за мінімальну ціну.

В даній статті ми розглянемо, як подібні зміни можуть відображатися на малому бізнесі, а також на умовах оформлення кредиту під заставу земліі.

Позика під заставу землі: особливості та умови



Сьогодні багато підприємців намагаються привернути зовнішні джерела фінансування для розвитку бізнесу. Частіше за все вони звертаються до банків, кредитних союзів та інших фінансових організацій, що пропонують співробітництво.

Варто також зазначити, що деякі фінансові установи вже розробили продукти для агросектору, але досі більш охоче надають свої кошти великим та середнім господарствам. Малий агробізнес страждає через дуже високі відсоткові ставки і недоступність кредитування. Банки, в свою чергу, вважають подібні угоди ризикованими, їм не вистачає гарантій своєчасного погашення боргу від позичальників, тому вони частіше фінансують с/г-підприємства від 500 га.

В чому полягає проблема і чому малому бізнесу так складно взяти кредит під заставу земельної ділянки? Від фінансування аграріїв банками багато в чому залежить активність ринку землі, оскільки ділянки можна використовувати в якості застави. Однак, на сьогодні, більшість банків ставиться з побоюванням до кредитування фермерів, оскільки вони працюють з правами оренди земельних ділянок. Подібні договори завжди мають певний термін дії, тому у банку можуть виникнути сумніви щодо того, чи буде аграрій обробляти землю протягом всього терміну дії кредиту і чи зможе він повернути кошти.

Тим не менш, деякі банки пропонують позики без застави або з можливістю оформити під заставу техніку, нерухоме майно або майбутній врожай.

Згідно з новим законом, після відміни мораторію на продаж землі, малі господарства зможуть викупити земельні ділянки і таким чином отримати доступ до чисельних банківських продуктів, зокрема до кредитів.

Використання земельних ділянок в якості застави призведе до зменшення вимог регулятора до об’ємів резервів, яких повинні дотримуватися банки при наданні кожної позики. Такий підхід допоможе вивільнити додаткові кошти, які можна буде використовувати для кредитування аграріїв.

Також завдяки новим реформам банки зможуть продовжити терміни кредитування.

Банки, що надають кредит під заставу землі



Банківські позики — один з найбільш популярних фінансових продуктів, який викликає інтерес у багатьох підприємців. Незважаючи на ряд існуючих проблем, бізнесмен все-таки може звернутися до банку, щоб взяти позику під заставу земельної ділянки. Для цього у позичальника повинна бути хороша фінансова репутація, зокрема кредитна історія, і вся необхідна фінансова звітність. Крім того, банки, з більшою вірогідністю, можуть погодитися на співробітництво, якщо бізнес клієнта функціонує протягом тривалого часу і приносить стабільний прибуток.

В середньому ставки для гривневих кредитів для бізнесу — 18-27% річних. Розмір позики зазвичай не дуже великий, і складає від 350 тисяч до 1 мільйону гривень. При цьому банки, що надають кредит готівкою або на картку під заставу земельної ділянки, підбирають досить складно, оскільки фінансові організації з більшим бажанням надають кошти під заставу нерухомості (наприклад, однокімнатних квартир в новобудовах, що користуються значно більшим попитом).

Отримати подібний кредит можна для будь-яких цілей, в тому числі для будівництва будинку, фермерського комплексу та іншого.

До числа банків, що пропонують найбільш привабливі для позичальників умови, входять: Ощадбанк, Таскомбанк, Кредобанк, ОТП-Банк та Мегабанк.

Як отримати кредит під заставу землі: вимоги до ділянки



Основна умова при оформленні такого кредиту – майно клієнта. Ділянка землі, яка виконує роль застави, повинна знаходитися у власності у позичальника, який звернувся до банку. Для підтвердження цього права йому доведеться надати відповідну документацію, зокрема кадастровий паспорт, підписаний в Комітеті із земельних ресурсів та землеустрою.

Крім документації, банки висувають наступні вимоги до заставної землі:

    - ділянка повинна мати чіткі кордони, зафіксовані в кадастровій карті та плані;
    - земельний наділ не повинен знаходитися поряд з національними парками і культурними пам’ятниками;
    - у тому ж регіоні, де знаходиться заставна земля, повинно працювати відділення банку.

Якщо позичальник хотів би отримати кредит під заставу земельної ділянки терміново, він може звернути увагу на фінансові компанії та організації, що пропонують свої послуги на спрощених умовах. В такому випадку оформлення документації займатиме не більше двох-трьох днів, однак кредитна ставка, швидше за все, буде досить високою. Під час підписання договору клієнт може обрати валюту кредитування: гривню, долар чи євро.

Для отримання коштів позичальник повинен надати лише паспорт громадянина України, ІНН, а також документи на землю. При цьому навіть після укладання угоди, клієнт може й надалі розпоряджатися ділянкою і продовжувати використовувати її за призначенням.

Последние статьи
Категории статей