Русская версия сайта
Видано позик: 1637130
Курс НБУ на 18.04.2024: 1 USD - 39.54 Грн. 1 EUR - 42.05 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Кредитні шахраї в Україні: все, що потрібно знати позичальникам

Розвиток онлайн-технологій суттєво впливає на різні сфери життя сучасної людини, в тому числі і на фінансову. Сьогодні можна обрати і провести майже будь-який платіж лише за декілька хвилин. Ця особливість дозволяє багатьом громадян швидко оформити кредити в банках та фінансових установах.

Ринок інтернет-кредитування в Україні досить молодий, а рівень фінансової грамотності багатьох клієнтів недостатньо високий, чим нерідко користуються чорні кредитні брокери та різноманітні шахраї. Існує велика кількість схем, що допомагають їм у проведенні нелегальних фінансових операцій та афер, про які позичальники не мають уявлення. Частіше за все використовуються копії документів, особисті дані споживачів та кредитні картки.

Давайте розберемося, як максимально захистити свої інтереси під час оформлення кредиту, і яких правил дотримуватися, щоб не стати жертвою шахраїв.

Кредитні шахрайства: як дізнатися про оформлену на вас позику?



Швидке збільшення кількості можливих кредитних онлайн-сервісів і мікрофінансових організацій (МФО) призвело до підвищення ризику оформлення позики в шахрайських компаніях. На жаль, своєчасно виявити обман вдається далеко не завжди, що в майбутньому призводить до негативних наслідків. Саме тому багато клієнтів намагаються з’ясувати, чи не був на них оформлений кредит третіми особами і як з цим боротися.

Як правило, аферисти добре орієнтуються на сучасному ринку кредитування, створюють досить гнучкі схеми та роблять все можливе, щоб факт шахрайства не викликав підозр. Деякі з них навіть примудряються змінювати свою зовнішність для досягнення більшої схожості з фото в чужому паспорті або домовляються зі співробітниками банка для отримання незаконного прибутку.

Якщо у вас виникли підозри щодо оформлення позики на ваше ім’я сторонніми особами, в першу чергу звертайтеся до Бюро кредитних історій. Ця організація організація займається збором та збереженням всіх даних про клієнтів банків України. Через декілька днів після подачі заяви на сайті бюро або відповідного письмового запиту, вам буде надіслана інформація про всі кредити, що були оформлені ваше ім’я. Цей документ ви зможете використовувати в суді, якщо виникне така необхідність.

Також вам може знадобитися спеціальна перевірка паспорту. Це обов’язково необхідно зробити, якщо:

    - паспорт було викрадено або його загубили;
    - не так давно ваші особисті дані потрапили до рук третіх осіб;
    - ви зверталися до фінансових установ, в надійності яких ви сумніваєтесь.

Для того щоб не стати жертвою шахраїв необхідно прийняти всі міри безпеки, зокрема заявити про зникнення паспорту до відповідних інстанцій і намагатися не надавати особисту інформацію сумнівним організаціям.

Варто зазначити, що залежно від розмірів шахрайство з кредитами, згідно зі статтею 190 КК України, карається штрафом, виправними роботами або обмеженням волі.

Що робити у випадку шахрайства в кредитуванні?



Якщо один з банків звернувся до вас, щоб повідомити про порушення умов договору або появу прострочень по кредиту, якого ви не оформлювали, намагайтеся не панікувати. Перш за все зберігайте спокій, адже лише так ви зможете привести вагомі аргументи та вирішити проблему.

Схема дій в такому випадку повинна бути наступною:

    - зверніться до банку, в якому було отримано позику, поясніть всі деталі співробітникам та попросіть їх надати інформацію щодо кредиту, а також копію договору;
    - напишіть заяву та вкажіть у ній, що не маєте відношення до укладеної угоди і вимагаєте термінового розгляду;
    - якщо реакція банку здається вам неадекватною або неправильною, звертайтеся до суду.

Більшість фінансових установ приймають подібну інформацію до відома і самостійно проводить розгляд. За його результатами виявляється шахрайство у сфері кредитування, а борг клієнта анулюється.

Чим шахраї відрізняються від легальних МФО, онлайн-сервісів та інших кредиторів?



Перш ніж подати заяву до однієї з мікрофінансових компаній або звернутися до кредитного інтернет-сервісу, обов’язково зверніть увагу на наступні фактори. Вони з великою вірогідністю допоможуть уникнути проблем при виборі компанії, та не потрапити до рук шахраїв:

    - порядні кредитні організації завжди надають повну інформацію про себе. Так, у вільному доступі знаходяться їхні фактичні та юридичні адреси, номери ліцензій, документи і т.д. Цих даних достатньо для перевірки МФО у загальному реєстрі. Якщо компанія не йде на контакт з клієнтом і приховує інформацію про себе, краще відмовитися від співпраці;
    - майже всі сучасні фінансові організації мають добре структуровані сайти, на яких можна без проблем знайти всю вищевказану інформацію;
    - дуже багато шахрайських компаній України активно діють у невеликих населених пунктах. Своїм клієнтам вони пропонують не договір, а розписку. Незважаючи на спрощені вимоги, в такому випадку ризикують обидві сторони угоди, а це не виключає шахрайства у кредитній сфері;
    - нелегальні організації не завжди можуть перевірити позичальника базою кредитних історій (УБКІ). Цей недолік вони маскують високою швидкістю видачі коштів (протягом кількох хвилин). Також споживача має насторожити пропозиція, що обіцяє виплату грошей без перевірок. Швидше за все, кредитор просто не може надіслати запит на перевірку до УБКІ;
    - різноманітні відгуки та оцінки на сайтах та форумах. В цьому випадку важлива наявність як позитивних, так і нейтральних відгуків від клієнтів організації чи сервісу. Якщо вони взагалі відсутні, краще обрати іншу компанію;
    - МФО, що діють на законних умовах, внесені до Державного реєстру фінансових організацій. Ви завжди можете знайти компанію, що вас цікавить, та переконатися в її надійності;
    - зверніть увагу на прийом заявок. Лише шахрайські організації можуть просити окрему плату за обробку звернень. Швидше за все, вони використовують наступну схему: стягують з клієнтів комісію, але відмовляють у видачі кредитів.

Обирайте лише перевірених кредитних брокерів і фінансові організації, а у видку появи сумніві намагайтеся знайти в інтернеті відгуки про їхні послуги. Якщо в мережі немає оцінок клієнтів компанії або брокера, це повинно насторожити вас – цілком ймовірно, що ви маєте справу з шахраями, які часто змінюють номери телефонів, назви та електронну пошту.

При зверненні до фізичної особи, попередньо передивіться чорний список приватних кредиторів, щоб переконатися у прозорості її діяльності.

Небезпеки при оформленні кредиту в нелегальних фінансових організаціях



При отриманні позики в одній із нелегальних фінансових організацій ви можете зіткнутися з серйозними проблемами, а саме:

    - ваші особисті дані можуть бути використані без вашого відому, наприклад, продані шахрайським компаніям;
    - до договорів сумнівних кредитних організацій часто включають додаткові комісії та платежі, про які немає інформації на сайті, або вони згадуються побіжно. В результаті це може призвести до значного подорожчання кредиту.

Деяких споживачів можливий “розвод” при наданні допомоги в отриманні кредиту, яку пропонують нелегальні МФО і сервіси, взагалі не лякає. Навпаки, вони знаходять певні переваги в подібній співпраці. Наприклад, незареєстровані організації навряд чи звертатимуться до суду в разі великої прострочки або порушення умов договору, оскільки не зможуть надати відповідну ліцензію на оформлення позик.

Але при цьому не можна забувати, що недобросовісні компанії в якості впливу на клієнта можуть використовувати незаконні методи, в тому числі погрози і вимагання. Тому краще все-таки надавати перевагу легальним організаціям і не наражатися на ризик.

Последние статьи
Категории статей