Русская версия сайта
Видано позик: 1651373
Курс НБУ на 24.04.2024: 1 USD - 39.5 Грн. 1 EUR - 42.2 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Чому відмовляють у кредитуванні, якщо кредитна історія хороша?

Кредитна історія - це один з найважливіших маркерів фінансової надійності клієнта. Саме від неї залежить фінансова репутація позичальника та його відносини з кредитними установами. Наприклад, при розгляді заявки банки та інші фінансові організації звертають увагу на історію попередніх виплат споживача. Якщо вона виявляється негативною, установа може зменшити розмір суми або навіть відмовити клієнтові у співпраці.

На жаль, зіпсувати кредитну історію набагато простіше, ніж відновити - іноді достатньо всього трьох порушень, щоб позичальник потрапив до числа боржників. Тому при погашенні боргу рекомендується строго дотримуватися графіка платежів і не порушувати умови договору.

Але іноді позичальнику чомусь відмовляють у кредитуванні навіть з гарною кредитною історією. Здавалося б, він вже завоював довіру банків, показавши себе як відповідальний клієнт, так чому ж він не може отримати необхідну суму? Існує чимало причин, які можуть стати серйозною перешкодою при отриманні кредиту, саме про них ми і поговоримо в даній статті.

Чому банки відмовляють позичальникам з хорошою кредитною історією?



Зрозуміло, кожен випадок індивідуальний, тому ми розглянемо тільки найбільш поширені причини, за якими банки та інші фінансові установи відхиляють заявку на оформлення кредиту.
1. Позичальник не пройшов скоринг (перевірку). Більшість сучасних кредитних організацій використовує скоринговую систему, що дозволяє максимально точно оцінити потенційного клієнта. При цьому кожен банк і кожна організація мають різні параметри перевірки, які не розголошуються. Якщо позичальник не відповідає якимось критеріям, він може отримати відмову від служби безпеки установи ще на початковому етапі розгляду заявки.
2. Клієнт надіслав декілька заявок до різних фінансових установ, що викликало сумніви відносно надійності угоди.
3. Велика закредитованность, наприклад, споживач уже оформив кілька великих позик в різних банках. Якщо у клієнта є відкриті кредити (від 3 до 5), то в отриманні ще одного йому можуть відмовити. Якщо ж розмір загальної заборгованості (разом з новою позикою) виявиться менше половини щомісячного доходу споживача, то ймовірність отримання коштів підвищується. В іншому випадку йому доведеться погасити частину кредитів і тільки після цього знову звертатися в банк
4. Позичальник не відповідає умовам кредитного продукту, наприклад, не може внести перший внесок в потрібному розмірі, запропонувати заставу, не має необхідного трудового стажу і т.д.
5. Відсутність довідки про доходи. Якщо клієнт не може надати документ, що підтверджує його офіційне працевлаштування і рівень доходів, банк, швидше за все, відповість відмовою
6. Неправдива інформація в заявці. При заповненні спеціальної форми будьте уважні і постарайтеся не допускати помилок і спотворень. Якщо фінансова установа виявить неправдиві дані, то напевно відхилить заявку. Враховуйте, що кожен потенційний позичальник проходить ретельну перевірку, тому цим моментом не слід нехтувати. Крім того, завжди існує ризик, що клієнта, який подав недостовірну інформацію, вважатимуть шахраєм і внесуть до чорного списку.

Також банк може прийняти негативне рішення по відношенню до клієнта, якщо:

  • • він має занадто низький дохід;

  • • раніше звертався за кредитом до кількох фінансових організацій і отримав відмови;

  • • в минулому позичальник мав судимості або в даний момент знаходиться під слідством.


У деяких випадках клієнт помиляється, вважаючи свою фінансову репутацію бездоганною. Для того, щоб виключити цей фактор, краще перевірити кредитну історію. Цілком ймовірно, що позичальник випадково порушив умови договору або його документами скористалися шахраї.

Які фактори можуть погіршити кредитну історію?



Для початку давайте розберемося, чому споживач може не знати про проблеми з кредитною історією. Причин може бути декілька:

  • • Клієнт втратив паспорт або у нього його викрали. В результаті документи потрапили до рук зловмисників, які звернулися до якоїсь фінансової організації для оформлення кредиту через інтернет;

  • • Позичальник сумлінно погасив борг, але в розрахунки закралася якась помилка (наприклад, залишилася невелика заборгованість) і співробітники банку не встигли своєчасно на неї відреагувати. За рахунок пені і штрафів борг поступово збільшився і відбився на кредитній історії. В такому випадку довести щось буде досить складно, якщо у споживача на руках не залишилося довідки про відсутність заборгованості.

  • • Клієнт закрив всі свої кредити, але забув відмовитися від платних опцій, наприклад, sms-повідомлень. Плата за таку послугу буде як і раніше нараховуватися щомісяця, формуючи борг.

  • • Виникла помилка при передачі даних про заборгованість з банку до Бюро кредитних історій (БКІ). Наприклад, споживач оформив позику, але через якусь причину дані про цю операцію були перенесені на людину з таким самим прізвищем.


Якщо ви часто отримуєте негативні відповіді від банків і інших фінансових організацій, але не можете зрозуміти, чому вам відмовляють у кредиті, якщо немає ні прострочень, ні помилок в заявці, ні діючих кредитів, обов’язково зробіть запит на отримання вашого досьє в БКІ.

Дещо складніше буде впоратися з проблемами, якщо фінансова репутація була зіпсована з вини самого позичальника. Для того щоб поліпшити кредитну історію, доведеться оформляти нові позики і сумлінно їх виплачувати. У цьому на допомогу споживачеві можуть прийти різні фінансові компанії, що пропонують онлайн-кредити. Як правило, вони висувають до своїх клієнтів не такі жорсткі вимоги, як банки.

Як підвищити свої шанси на схвалення позики?



Як ми вже писали вище, кожен банк має набір певних критеріїв, за якими він відбирає клієнтів. Але існують способи, які напевно допоможуть вам переконати кредитора у своїй надійності і платоспроможності:

  • • Подайте документи, які підтверджують, що ви можете робити покупки на великі суми, наприклад, чеки або виписка з банкоматів.

  • • Надайте відповідну виписку з депозитного рахунку.

  • • Запропонуйте майно в якості застави або спробуйте заручитися підтримкою поручителів. Це підтвердить серйозність ваших намірів і зацікавленість у своєчасному погашенні боргу.

  • • Якщо в одному банку вам вже відповіли відмовою, не впадайте у відчай. Зверніться до іншої фінансової установи або спробуйте отримати меншу суму.


Більш детально розглянемо ще один важливий момент, про який ми вже згадували побіжно. Він стосується масової розсилки заявок в банки та інші фінансові установи. В такому випадку ви напевно отримаєте відмови, оскільки своїми діями викличете підозри у кредиторів. Крім того, наслідки подібних необдуманих рішень негативно відіб’ються на вашій фінансової репутації.

Іншим варіантом вирішення проблеми з отриманням позики може стати звернення до онлайн-сервісу (наприклад, IFY.COM.UA) або мікрофінансової організації (МФО). Вони менше уваги приділяють кредитному минулого клієнта, наявності заставного майна й поручителів. Деякі організації виставляють досить високу кредитну ставку, але при цьому не вимагають великого обсягу документів (досить даних паспорта та ідентифікаційного номера) та схвалюють практично всі клієнтські звернення. Позичальникові залишається тільки вибрати найбільш привабливу фінансову пропозицію, ознайомитися з умовами та оформити заявку.

Последние статьи
Категории статей