Русская версия сайта
Видано позик: 1665332
Курс НБУ на 30.04.2024: 1 USD - 39.66 Грн. 1 EUR - 42.49 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Як правильно розрахувати кредит в банку?

У житті майже будь-якої людини може статися непередбачувана ситуація, в якій будуть потрібні додаткові фінанси. Незапланована поїздка, бажання зробити велику покупку, оплата дорогого лікування - всі ці причини можуть стати приводом для оформлення кредиту в банку або іншій фінансовій установі.

При цьому важливо розуміти, що іноді позика обходиться клієнтові дорожче, ніж він може собі дозволити. На це впливає не лише відсоткова ставка, але і ряд інших нюансів, про які буде йти мова в нашій статті.

Розрахунок позики в банку: на що звернути увагу?



Якщо ви збираєтеся оформити кредит в банку, важливо правильно оцінити власні сили й розрахувати навантаження на бюджет. Слід розуміти, що від темпів погашення боргу безпосередньо залежить сума, яку ви переплачуєте за користування кредитом. Простіше кажучи, чим швидше ви внесете всі платежі, тим меншим виявиться розмір відсотків, нарахованих банком.

Для того щоб визначити правильну розрахункову суму, необхідно враховувати наступні дані:

  • • Розмір річної відсоткової ставки.

  • • Величину отриманої позики.

  • • Вид погашення заборгованості.

  • • Кількість днів, протягом яких ви плануєте користуватися кредитом.


В першу чергу слід звернути увагу на річну ставку. Саме вона є відсотком, який споживач повинен виплатити за використання взятих у борг коштів. Але вона не є єдиною складовою, яка призводить до загального подорожчання позики. Крім згаданих відсотків, не менш важливо враховувати наступні фактори:

  • • Комісії: щорічні, щомісячні або одноразові.

  • • Вартість оформлення страховки.

  • • Обслуговування рахунку та картки.

  • • У деяких випадках – сплату за інформаційні сповіщення.


У кредитних договорах зазвичай описуються різні умови оформлення, наприклад, один банк може запропонувати гроші під 0,01%, але з досить дорогою комісією, інший - позику зі ставкою 12%, але без внесення додаткових платежів.

Якщо клієнт не досить добре орієнтується в усіх тонкощах банківського кредитування, то йому буде складно врахувати всі деталі і правильно розрахувати загальну вартість позики.

Для початку розберемося, які існують способи, що дозволяють розрахувати позику. Головний орієнтир у виборі будь-якого кредиту – відсоткова ставка, тому важливо знати, як саме вона розраховується і скільки становить переплата. Для цього можна скористатися наступною формулою: (Sc *% (p + 1)) / (24 * 100%) = %%. При цьому: Sc - сума кредиту; % - ставка; р - термін кредитування (в місяцях).

Розглянемо, як вона працює на простому прикладі. Припустимо, ви вирішили взяти 15 000 грн на 6 місяців під 15%. Підставляємо дані в запропоновану формулу:

(15000 * 15 * (6+1) / (24 * 100%) = 656,25 грн.

Як розрахувати відсотки по кредиту онлайн?



Якщо вам не хочеться витрачати час на формули або ви побоюєтеся припуститися помилки, то можете віддати перевагу спеціальними онлайн-калькуляторами, які часто розміщуються на сайтах банків, МФО, інтернет-сервісів і т.д. Вони значно спрощують життя позичальників, допомагають швидко і безпомилково провести розрахунки і визначитися з вартістю позики.

Процес розрахунку кредиту максимально спрощений. Клієнту достатньо заповнити всі поля калькулятора: вказати суму позики, термін, розмір щомісячної/одноразової комісії, ставку та інші важливі дані, після чого клікнути на кнопку “Розрахувати”. Отриманий результат допоможе зрозуміти, чи підходить вам обрана кредитна пропозиція або краще пошукати інший, більш вигідний варіант.

Також в інтернеті аналогічним способом можна розрахувати і реальну переплату, з урахуванням всіх комісій і платежів.

Деякі калькулятори мають функцію, що дозволяє клієнту розглянути відразу ж кілька програм, порівняти їх і виділити відмінності.
Ще одним зручним інструментом, який допоможе вам з розрахунками, є спеціальний фінансовий сайт. На таких платформах користувач може вивчити всі нюанси кредитної програми і порівняти пропозиції від різних банків, а також розрахувати переплату у відсотковому вираженні. Як правило, для цього достатньо вказати кілька ключових параметрів:

  • • розмір бажаного кредиту;

  • • термін позики;

  • • валюту;

  • • першопочатковий внесок (якщо в цьому є необхідність).


Після цього система обробить запит, і клієнт отримає інформацію стосовно кожного кредитного продукту. Зазвичай дані упорядковано відповідно до щомісячних платежів і до переплати за рік, що допомагає швидше вибрати підходящу пропозицію.

Для того щоб не помилитися з вибором позики, найкраще орієнтуватися на ті фінансові продукти, в яких комісія безпосередньо залежить від суми залишку. У такому випадку вона буде зменшуватися з кожним новим платежем, пропорційно до тіла кредиту.

Як правильно розрахувати прострочення за позикою?



Клієнтам банку, які з тих чи інших причин не змогли вчасно внести платежі по кредиту, доводиться оплачувати прострочення. Нерідко подорожчання позики стає настільки великим, що у позичальника виникає закономірне питання: як відбуваються розрахунки у фінансовій установі?

Більшість банків видає позики, що мають пільговий період, який становить 55 днів. Але якщо клієнт протягом цього часу не встигає в повному обсязі виплатити борг, починається нарахування пені.

Також до неплатника застосовуються штрафні санкції, розмір яких в середньому становить 30% в місяць від суми прострочення. І це з урахуванням вже нарахованої ставки за користування кредитними коштами (не менш 2.5% на місяць). У деяких випадках до цих сум можуть додаватися ще й різноманітні приховані платежі, які раніше не афішувалися в договорі. Вcі ці особливості нерідко ускладнюють розуміння, а також значно ускладнюють розрахунки.

Для того щоб дізнатися точний розмір прострочення, позичальнику слід звернути увагу на кілька важливих моментів:
1. Інтернет-банкінг значно спрощує завдання клієнта. Якщо фінансова установа пропонує таку послугу - обов'язково скористайтеся нею. Для цього досить зайти в Особистий кабінет і вивчити інформацію про позику, нараховані відсотки та штрафні санкції. Всі ці дані вносяться у виписку, ознайомитися з якою можна в будь-який час.
2. Якщо ж послуга онлайн-банкінгу відсутня, позичальнику слід звернутися до найближчого відділення фінансової установи для отримання відповідної виписки. У ній будуть вказані всі нарахування за кредитом. Враховуйте один важливий момент - більшість банків надає такий документ за додаткову плату.
3. Якщо ви оформили позику в мікрофінансовій організації або онлайн-сервісі, отримати виписку не завжди можливо. Швидше за все, замість неї вам нададуть роздруківку з зазначенням розміру заборгованості.


Якщо ви припускаєте, що під час розрахунку штрафів, пені та відсотків сталася помилка, вам слід звернутися до фахівця, але при цьому не припиняти виплати в повному обсязі, щоб уникнути проблем в майбутньому. Юрист вивчить ваш кредитний договір, врахує всі комісії і допоможе вирішити цю проблему.

Перед консультацією необхідно отримати банківську виписку про нарахування платежів або відповідний документ, в якому вказано розмір боргу. Також знадобиться договір, в якому описані умови оформлення позики. Грунтуючись на всіх цих документах, фахівець зможе провести оцінку нарахувань і визначити правомірність вимог фінансової установи.

Последние статьи
Категории статей