Русская версия сайта
Видано позик: 1639447
Курс НБУ на 19.04.2024: 1 USD - 39.60 Грн. 1 EUR - 42.27 Грн.
Позики для всіх!
  • Наразі отримати кредит дуже просто!
  • Ми гарантуємо захист персональних даних!
  • Ми підбираємо для Вас найвигідніші кредити!
  • Наш сервіс безкоштовний!

Як взяти кредит, якщо ти в чорному списку?

Своєчасне погашення кредитів і точне дотримання умов договору - це запорука успішного і довгострокового співробітництва з банками та іншими фінансовими організаціями. Практично всі позичальники знають про важливість виконання своїх зобов’язань і формування позитивної кредитної історії, але іноді не дотримуються цих правил. На жаль, ніхто не застрахований від непередбачених труднощів, що ускладнюють виплату боргу - хвороб та інших проблем. Всі ці причини можуть призвести до появи великих прострочень і інших складнощів, які в підсумку формують негативну фінансову репутацію клієнта.

Якщо ви вже неодноразово порушували фінансову дисципліну, але все одно хотіли б отримати нову позику, то напевно задається питанням: “Як взяти кредит, якщо я в чорному списку?”

Що таке чорний список та як до нього потрапляють?



Для початку давайте розберемося, які порушення і помилки можуть зробити вас небажаним клієнтом для банків та інших кредитних установ.

Чорний список - це перелік позичальників, які з тих чи інших причин вважаються неблагонадійними. Він знаходиться в Бюро кредитних історій (БКІ), а формується в процесі збору та перевірки інформації (скорингу) про клієнтів, які подали заявку. В першу чергу до чорного списку вносяться споживачі, які мають велику кількість невиплачених позик. Крім них в цьому переліку знаходяться особи, які:

  • • намагалися надати фальшиві документи при оформленні кредиту;

  • • отримали фінанси за допомогою чужих документів;

  • • здійснювали шахрайські дії по відношенню до кредитора;

  • • отримали декілька відмов при оформленні дострокової позики через спірні ситуації.


Іноді клієнти виявляються в списку через помилку БКІ (що трапляється вкрай рідко) або через власну неуважність. У першому випадку ви завжди можете оскаржити рішення Бюро, якщо маєте достатньо переконливі аргументи, наприклад, документи про своєчасне закриття кредитів. Якщо ви впевнені у своїй правоті - зробіть запит на отримання кредитної історії в БКІ, вивчіть її і зверніться до банку або фінансової установи, з вини яких сталася помилка.

Якщо ж ви були внесені до чорного списку через великі прострочення або інші порушення, не варто опускати руки. Навіть з цієї складної ситуації є вихід, про який ми поговоримо нижче.

Кредит з чорним списком: до кого звернутися по кошти?



Безумовно, краще не затримуватися в категорії неплатників, яким відмовляють банки, і спробувати поліпшити свою кредитну історію. Але якщо ви терміново потребуєте грошей, то існує кілька способів отримати позику з чорним списком. Зверніть увагу на наступні варіанти:

  • • звернення до мікрофінансової організації (МФО) або онлайн-сервісу;

  • • укладання угоди з приватною особою;

  • • звернення до ломбарду.


Перераховані стратегії допоможуть вам з часом виправити кредитну історію і повернути довіру банків. Зробити це швидко не вийде, тому подавати заявку в банківські структури немає сенсі - їх основною умовою є хороша фінансова репутація клієнта. Так як же взяти дійсно вигідний кредит, якщо ти в чорному списку в Україні?

Звернення до МФО або надійного онлайн-сервіу (наприклад, IFY.COM.UA) - оптимальний варіант для позичальників, які хотіли б отримати кошти швидко і без великого пакета документів.

Основна особливість інтернет-кредитів - їх віддалене оформлення. Всі фінансові операції проводяться в режимі онлайн, тому позичальникові не треба витрачати зайвий час на відвідування організації та очікування в чергах. Весь процес отримання кредиту максимально спрощений. Як правило, споживач повинен тільки коректно заповнити заявку на сайті, надати свої паспортні дані та ідентифікаційний номер.

Головна перевага онлайн-кредитування полягає у високому показнику позитивних рішень. При цьому розгляд звернення клієнта займає не більше години. Після цього на картку клієнта перекладається необхідна сума.

Не можна обійти увагою і недоліки інтернет-позик. При оформленні кредиту слід уважно читати всі пункти договору, щоб уникнути додаткових комісій і платежів. Деякі організації встановлюють досить високу процентну ставку, щоб убезпечити себе від існуючих ризиків і гарантовано отримати прибуток від угоди.

Також в сфері онлайн-кредитування іноді зустрічаються шахраї, тому до вибору сервісу або МФО необхідно підходити з усією серйозністю.

Не меншим попитом користуються приватні кредити, які надають фізичні особи. Як і у випадку з інтернет-позиками, при підписання договору слід попередньо переконатися в їх надійності і хорошою фінансовою репутації. Умови угоди залежать від побажань обох сторін, але повинні бути в рівній мірі вигідними для кредитора і позичальника.

Приділіть увагу розміру ставки, яка може досягати 10% від суми (особливо, якщо кредит призначений для тих клієнтів, хто знаходиться в чорному списку). При цьому нерідко відсотки нараховуються зовсім не на залишок боргу, а на все тіло кредиту, що збільшує його вартість.

Ломбард також є підходящим варіантом, де взяти кредит можна навіть в тому випадку, якщо позичальник перебуває в чорному списку. Основна умова укладання угоди з установою - надання цінного майна в якості застави. Від клієнта будуть потрібні тільки дані паспорта, ідентифікаційний код і відповідні документи, що підтверджують право власності, якщо в заставу залишається нерухомість або авто. Як правило, гроші надаються на обмежений термін (близько місяця) під досить високий відсоток. Заставне майно зазвичай оцінюється набагато нижче його ринкової вартості.

Особливості онлайн-кредиту для тих, хто в чорному списку



На окрему увагу заслуговують швидкі кредити, які можна отримати в мережі, а також нюанси, які допоможуть вам вибрати відповідний сервіс. На сучасному фінансовому ринку існує безліч пропозицій з привабливими умовами, але зупинитися на одній з них досить складно.

Послугами онлайн-кредитування можуть скористатися практично будь-які позичальники, в тому числі з неідеальною фінансовою репутацією і поточними простроченнями. Тому якщо ви потрапили в чорний список, то зможете поліпшити свою кредитну історію тільки за допомогою оформлення невеликих кредитів.

Для того, щоб звести ризики до мінімуму, приділіть час пошуку і вибору декількох фінансових пропозицій, порівняйте їх між собою і зупиніться на тому варіанті, який вас влаштує.

Якщо ви вже визначилися з кредитором, постарайтеся дотримуватися наступних порад:

  • • Точно визначайтеся з розміром суми, яку б ви хотіли отримати в кредит.

  • • Намагайтеся розрахувати вартість позики та терміни погашення боргу з урахуванням всіх додаткових платежів (в цьому вам допоможе кредитний калькулятор).

  • • Під час заповнення заяви вказуйте лише достовірну інформацію, уникайте помилок. Будь-які неточності та недостовірні дані з великою вірогідністю призведуть до відмови.

  • • Не розсилайте одночасно декілька звернень - це може призвести до ряду негативних рішеньщодо заявок, оскільки кредитор поставить під сумнів вашу надійність. Замість цього дочекайтеся на відповідь від організації і лише після цього варто обмірковувати подальші дії.


Завдяки інтернет-сервісам позичальники можуть вирішити більшість своїх матеріальних проблем за короткий термін. Але при цьому не можна забувати про важливість дотримання графіка платежів і умов договору - будь-які прострочення позначаться на вашій кредитній історії.

Последние статьи
Категории статей